WYDOBYĆ MOC – cykl warsztatów o zdrowych nawykach żywieniowych

Celem projektu WYDOBYĆ MOC jest integracja i aktywizacja mieszkańców poprzez cykl warsztatów kształtujących zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci, młodzieży i dorosłych, uświadomienie, nauczenie i zachęcenie do zdrowych wyborów konsumenckich w odróżnieniu od niezdrowych produktów atrakcyjnie reklamowanych.

Pierwszy Warsztat „Jesteśmy Naturalni” obejmujący wprowadzenie do tematyki zdrowia, wpływu diety na kondycję, zdrowie, koncentrację, siłę. Wspólne przygotowywanie owoców i warzyw do wyciskania soku i degustacja. Quiz dla uczestników.

Drugi Warsztat „Żywioły Natury” – moja energia obejmujący Zdrowy tryb życia co to takiego, wspólne przygotowanie owoców i warzyw do wyciskania soku , degustacja, wspólny śpiew.

Trzeci Warsztat „Zielona Planeta” obejmujący Prezentacja na temat ekologii, zdrowia, przyrody, czystego powietrza. Wspólne przygotowanie i degustacja soków. Poznawanie nowych pojęć, dyskusja.

Czwarty Warsztat „Zaczyna się od korzeni” obejmujący prezentacja filmu o bio przyswajalności składników pokarmowych i minerałów prze organizm, przyglądanie się etykietom produktów spożywczych przygotowanie i degustacja soków.

Translate »
Skip to content